GALERIA  2015/2016

FESTYN  2016

Apel po przyjeździe z Istebnej

Klasy 3 a i 3b w Rudzie Sułowskiej

Dzień Europy

Miedzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Z EKOLOGIĄ NA TY"

Festiwal Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

Szkolne obchody Światowego Dnia Wody

Dni Otwarte

Eko Moda

Dnia 21 marca 2016 r. odbył się pokaz  „Eko – moda wieczorowa damska i męska 2016”.  Z każdej klasy została wybrana para, która w tym dniu prezentowała ekologiczną modę. Stroje uczniów zostały wykonane z odpadów segregowanych. Celem pokazu było ukazanie możliwości powtórnego wykorzystania surowców wtórnych. 


Mam talent

Wielkanocne zwyczaje

Projekt  TEATR

Koncert muzyki celtyckiej

Miejski Konkurs Recytatorski


Szkolny Konkurs Recytatorski


Szkolny Konkurs Recytatorski

14 grudnia 2015r.  odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 1 – 3. Organizatorem konkursu, który cieszył się jak zawsze ogromną popularnością wśród najmłodszych uczniów była Pani Elżbieta Kryś. Wzięło w nim udział 30 uczestników. Celem konkursu było: promowanie polskiej poezji dziecięcej, popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa, uwrażliwienie na piękno poezji i nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie: Pani Ewa Frankowska, Pani Katarzyna Wójcik

 i Pani Magdalena Sobecka przyznało

 trzy wyróżnienia:

Karolina Kwaśniewska kl. 3a

Kinga Nowak kl. 3b

Daria Karkula – Paluch kl. 3b

Wyróżnione uczennice będą reprezentowały naszą szkołę podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z wierszem”, który odbędzie się 15 marca.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnione uczennice nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Renata Działa.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu. 

PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA


W naszej szkole co roku odbywa się uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Na początku II półrocza na czytelników zostali pasowani uczniowie klas: I A, I B,  I C.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, to wysłuchali opowiadań dla dzieci, baśni, odgadywali bajkowe zagadki. Musieli wykazać się znajomością liter, liczenia oraz spostrzegawczością.

Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając książkę.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i korzystać z ich mądrości.

Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili każdy uczeń otrzymał dyplom i zakładkę do książki.

Klasa 3a i 3b w kopalni złota w Złotym Stoku


Klasa 3a i 3b w Złotym Stoku

Z okazji mikołajek uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. Tam spotkaliśmy się z Gnomem, który był naszym przewodnikiem podczas zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej. Najbardziej oczekiwanym momentem było spotkanie z Mikołajem od którego dostaliśmy prezenty. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Wrocławia. 

Mikołajkowe potyczki


Mikołajkowe Potyczki

09 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna dla klas trzecich i czwartych. Gościliśmy także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzegu Dolnego wraz z opiekunem Panią Reginą Kmicińską. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników przez Panią Małgorzatę Reduch, która przy pomocy dwóch Mikołajek poprowadziła całą imprezę. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Imprezie towarzyszyła miła atmosfera i zdrowa, sportowa rywalizacja. 

JASEŁKA


Kolędowanie Grona Pedagogicznego

Święto Pluszowego Misia

Akcja "Przyjdź i posadź drzewo"

14 listopada wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Organizatorami tego wydarzenia byli: Miasto Wrocław, Zarząd Zieleni Miejskiej, Lasy Państwowe, Ekosystem i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Na wszystkich uczestników czekały atrakcje  sportowe, warsztaty ekologiczne, konkursy przyrodnicze, występy artystyczne oraz ciepły poczęstunek w postaci herbaty i pysznej grochówki. Akcja odbyła się w Parku Tysiąclecia na Nowym Dworze. Sadziliśmy: buki, dęby, świerki i sosny. Każdy, kto przyniósł małe elektrośmieci miał możliwość wymiany ich na drzewko, które można posadzić w swoim ogródku lub na balkonie. O godz. 12.00 przyjechał Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz, który powitał wszystkich uczestników akcji. Potem zaopatrzeni w łopaty ruszyliśmy sadzić drzewka. Razem z nami w tej akcji udział wzięła Pani Dyrektor Renata Działa.

Z niecierpliwością czekamy na wiosenną edycję sadzenia drzewek.