Koronawirus.pdf

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NR 84

na rok szkolny 2020/2021

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i troską o zachowanie najwyższej ostrożności prosimy rodziców składających wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola nr 84 o uwzględnienie dnia 25.03.2020 r. jako priorytetowego terminu stawienia się z dokumentami w placówce I – go wyboru.  W tym dniu dokumenty przyjmuje sekretarz ZSP nr 2 , w godzinach 8.00 – 15.00.

Informujemy jednocześnie, że istnieje możliwość składania dokumentów również w terminach przewidzianych w harmonogramie rekrutacji, dostępnym na stronie : www.wroclaw.pl jednak nasza prośba podyktowana jest wyjątkowymi okolicznościami związanymi z epidemią koronawirusa oraz decyzją Rządu z dnia 11.03.2020 r. o zamknięciu szkół i przedszkoli na terenie całego kraju.

Z góry dziękujemy Państwu za przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby.

Koronawirus

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję,

że na stronach internetowych: Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego umieszczono informacje o podstawowych środkach ochronnych przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

W załącznikach przesyłam Państwu również informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, które warto upowszechnić wśród rodziny i znajomych.

Renata Działa

Informacja_GIS_dla_osób_powracajcych_z_Płn._Włoch_24.02.2020.pdf
Chroń_siebie_i_innych_przed_grypą_2019.pdf

XI Przegląd Wiersza, Etiudy, Bajki Logopedycznej ,,Gimnastyka dla języka”.

Odbieramy dyplom za I miejsce w Konkursie Szkoła Promująca Turystykę w kategorii przedszkola

Na prośbę Rodziców odpłatność za przedszkole pobierana jest w formie bezgotówkowej na numer konta:

PKO BP 88 1020 5226 0000 6402 0416 9298

W opisie przelewu należy wpisać:

- imię, nazwisko dziecka,

- grupę do której uczęszcza

UWAGA !

Zmianie ulega numer telefonu do sekretariatu szkoły.

NOWY NUMER 71/798-69-25

Adaptacja dziecka w przedszkolu

Wiążą się zazwyczaj z zachwianiem poczucia bezpieczeństwa – dziecko boi się nie tylko tego, co go spotka, ale przede wszystkim tego, że mama nie wróci.

Dlatego dobrze jest przez pierwsze dni zabierać dziecko nieco wcześniej, jeśli jest to możliwe – po obiedzie, jeśli nie – zaraz po podwieczorku.

Wszystkie dzieci przystosowują się do nowych sytuacji, ale ten okres może być różny
w zależności od nastawienia rodziców i dziecka do instytucji, jaką jest przedszkole.

Czego rodzice robić nie powinni…

Straszyć dziecko przedszkolem.

Zaglądać po pożegnaniu do sali, by sprawdzić, czy dziecko się bawi.

Dzwonić do przedszkola z pytaniem, jak radzi sobie ich pociecha.

Poddawać się

Pierwsze dni w przedszkolu

Drodzy Rodzice!    W miarę możliwości bądźmy spokojni i zdecydowani – nasz niepokój może udzielić się dziecku.

Dajmy dziecku ukochaną maskotkę w rękę.

Powiedzmy dziecku, kiedy i kto po nie przyjdzie, zapewnijmy o naszej miłości.

Pożegnajmy się z dzieckiem już w szatni, szybko
i bez łez.

Przyjdźmy po dziecko punktualnie i wręczmy mu mały prezent z okazji zostania przedszkolakiem.

Chwalmy dziecko za jego dzielność i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji.

Sposoby przygotowania dziecka do przedszkola

Czytanie opowiadań, w których bohaterowie chodzą do przedszkola.

Rozmowy o przedszkolu ze znajomym dzieckiem, które lubi chodzić do przedszkola.

Opowieści rodziców jak to było, gdy oni chodzili do przedszkola

Uświadomienie dziecku zalet przedszkola.

Poinformowanie dziecka, dlaczego będzie chodzić do przedszkola.

Wspólne kupowanie wyprawki dla przyszłego przedszkolaka.

Ćwiczenie z dzieckiem samoobsługi.

Podejmować próby pozostawienia dziecka na określony czas
z innym opiekunem niż mama.

Dziecko powinno być przygotowywane stopniowo.

Nie róbmy wszystkiego na raz!

Rozciągnijmy ten proces w czasie, aby dziecko mogło oswoić się
z myślą o tym, że pójdzie do przedszkola.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.