Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

W obecnej sytuacji wszelkie kontakty z Państwem (zebrania, konsultacje) odbywać się będą w formie zdalnej. Korzystać będziemy w tym celu z platformy Microsoft Teams. Microsoft Office 365 oferuje nam też dostęp do innych aplikacji z pakietu Office. Każdy z Państwa otrzymuje indywidualny login (adres e-mail) oraz hasło (jednorazowe, trzeba je będzie zmienić przy pierwszym logowaniu, system podpowie kiedy). Logują się Państwo na stronie Microsoft:

Po zalogowaniu się otrzymają Państwo dostęp do wszystkich aplikacji. Kontaktować będziemy się poprzez aplikację Teams. Szczegółowe informacje o tej aplikacji znajdą Państwo poniżej. Na razie proszę o zalogowanie się na platformie i sprawdzenie poprawności działania konta.

Przesyłamy także link do filmiku instruktażowego, dotyczącego pierwszego logowania i ustawienia konta:

Poniżej krótka instrukcja, która pomoże Państwu kontaktować się z nauczycielami poprzez aplikację MS Teams. Przedstawione zostały tutaj najważniejsze funkcje, które potrzebne będą podczas najbliższego spotkania.

Szanowni Państwo!

W związku z rozpoczęciem w środę, tj. 01.09.2021 r. nowego roku szkolnego, w dniach 30 i 31 sierpnia 2021 r. oczekujemy na dokumenty, które są niezbędne do rozpoczęcia roku szkolnego w przedszkolu. Należą do nich: oświadczenie rodzica, deklaracja pobytu dziecka w przedszkolu, zgoda na wizerunek dziecka oraz upoważnienie do odbioru dla osób innych niż rodzice, a także wniosek o zwolnienie z opłaty dla rodziców posiadających 3 lub więcej dzieci i karta z danymi osobowymi. Wszystkie dokumenty pozwolą nam zaktualizować Państwa dane w systemach ułatwiających nam prawidłowe funkcjonowanie.

Wszystkie dokumenty złożone przez Państwa w roku ubiegłym, tracą moc i przechodzą do archiwum placówki.

Wypełnione i podpisane na nowy rok dokumenty można przesłać na adres e-mail: sekretariat.zsp02@wroclawskaedukacja.pl  lub przynieść do przedszkola i pozostawić w przygotowanym pojemniku.

Jednocześnie informujemy, że w związku z pandemią COVID-19 przepisy związane z funkcjonowaniem placówek oświatowych nie uległy zmianie. W dalszym ciągu rekomendowane są ograniczone kontakty rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi. Dlatego też nadal funkcjonujemy zgodnie z procedurami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19. Wszystkim rodzicom i opiekunom przypominamy zatem o godzinach przyprowadzania dzieci do placówki (6.30-8.15), zachowaniu dystansu i konieczności noszenia maseczki w części wspólnej. Rodzice nie wchodzą do przedszkola, a przyprowadzanie i odbieranie dzieci odbywa się podobnie jak przed wakacjami.

Wyjątek we wrześniu, stanowią rodzice nowych wychowanków, którzy w wyjątkowej sytuacji mogą wejść wyłącznie do szatni zgodnie z reżimem sanitarnym tj.: w maseczce, po zdezynfekowaniu rąk. W boksie grupy nie może być jednak więcej niż 2 rodziców + dziecko.

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa zrozumienie i cierpliwość, które wszystkim ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Instrukcja - Teams - przedszkole.pdf

Szanowni Rodzice trzylatków!

Już wkrótce Państwa dziecko po raz pierwszy pójdzie do przedszkola. Nie zamartwiajcie się, że sobie nie poradzi. Ono od razu wyczuje Wasze nastroje. Starajcie się często mówić pozytywnie o przedszkolu – podkreślajcie to, że pozna tam wiele dzieci i nauczy się mnóstwo nowych rzeczy. W żadnym wypadku nie straszcie dziecka przedszkolem. Wspólnie z nim przygotujcie rzeczy, które będą mu potrzebne w przedszkolu.

Zachęcamy Państwa do skompletowania dziecku odzieży wygodnej, przewiewnej i łatwej do ubierania przez samo dziecko:

• spodnie, spódniczki na gumkę nie za ciasną, nie za luźną,
  • buty wyjściowe łatwe do zakładania, zapinane na „rzepy” lub sznurowane,
  • ubranie na cebulkę, które zabezpiecza przed przegrzaniem lub zziębnięciem,
  • obuwie na antypoślizgowej podeszwie – dobrze trzymające stopę, na gumkę lub na rzepy,
  • nakrycie głowy w okresie letnim czapka z daszkiem,
  • w podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka worku zapasowe: majtki, koszulka, rajstopy, które będą przechowywane na półce dziecka w szatni i wykorzystywane, gdy zajdzie taka potrzeba,
  • podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka worek ze strojem gimnastycznym – krótkie spodenki, t-shirt,

Należy zwrócić uwagę na sprawność suwaków w kurtkach dziecięcych. Dzieci nauczą się szybko je zapinać i rozpinać, ale muszą być one sprawne.

Trzylatek powinien:

• sygnalizować swoje potrzeby;
  • tolerować obecność innych dzieci;
  • wiedzieć czego się od niego oczekuje;
  • reagować na prośby nauczycielki;
  • bawić się w czasie przeznaczonym na zabawę;
  • usiąść do stołu, kiedy jest czas posiłku;

Aby pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola należy przyzwyczaić je do:

·       przebywania pod opieką innej osoby niż najbliżsi, z którymi przebywa na co dzień,

·       respektowania najprostszych poleceń dorosłego (nauczycielki),

·       samodzielności (nie wykonywać za dziecko prostych czynności, z którymi powinno już sobie poradzić, np. jedzenie łyżką, założenie butów,)

Powyższe uwagi wypływają z doświadczenia w pracy z dziećmi trzyletnimi, troski o nie oraz dbania o ich bezpieczeństwo.  Mamy nadzieję, że będą one dla Państwa pomocne.

We wszystkich sprawach, które nurtują czy niepokoją – dobrze jest zwracać się w pierwszej kolejności do nauczycieli.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Wszystkich zainteresowanych naszym Przedszkolem zapraszamy na wirtualny spacer po naszej placówce. Zajrzyjcie do sal i ogrodu, gdzie bawią się, tańczą i śpiewają nasze przedszkolaki.