Zajęcia z etyki i wychowania do życia w rodzinie rozpoczną się od października.

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowa kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu publiczne szkoły podstawowe otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach otrzymanego wsparcia został zakupiony sprzęt, który sukcesywnie jest dostarczany:

• Drukarka 3D Banach School i filamenty
  • Laptop do drukarki 3D
  • LEGO Education SPIKE Prime
  • LEGO Education SPIKE Essential
  • LEGO Education BricQ Motion Prime
  • Green screen mobilny
  • Zestaw mikrofonowy
  • Pogoda i klimat
  • Statyw mikrofonowy
  • Kamera
  • Aparat fotograficzny
  • Zestaw Wonder
  • Zestaw studyjny statyw
  • Mikrofon biurk. i kierunk., nakamerowy
  • Stacja lutownicza
  • Mikroport
  • Zestaw FORBOT do kursu Arduino
  • Gimbal – uchwyt uniwersalny

Szkoły zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.