Aktualności

 


"Porozmawiaj ze mną"

Szanowni Państwo, Centrum Neuropsychiatrii NEUROMED we Wrocławiu organizuje cykl porad i spotkań dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. W ofercie przewidziane są konsultacje indywidualne oraz zajęcia grupowe, które będą prowadzone przez lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży w trakcie szkolenia specjalizacyjnego, psychologów i innych terapeutów. Projekt jest finansowany ze środków publicznych. Uczestnictwo jest BEZPŁATNE dla mieszkańców Wrocławia (zadanie finansowane przez Miasto Wrocław).

Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem 690 580 652 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 oraz od 13 do 14.


Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

 W obecnej sytuacji wszelkie kontakty z Państwem (zebrania, konsultacje) odbywać się będą w formie zdalnej. Korzystać będziemy w tym celu z platformy Microsoft Teams. Microsoft Office 365 oferuje nam też dostęp do innych aplikacji z pakietu Office. Każdy z Państwa otrzymuje indywidualny login (adres e-mail) oraz hasło (jednorazowe, trzeba je będzie zmienić przy pierwszym logowaniu, system podpowie kiedy). Logują się Państwo na stronie Microsoft:

 https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365

 Po zalogowaniu się otrzymają Państwo dostęp do wszystkich aplikacji. Kontaktować będziemy się poprzez aplikację Teams. Szczegółowe informacje o tej aplikacji znajdą Państwo poniżej. Na razie proszę o zalogowanie się na platformie i sprawdzenie poprawności działania konta.

 Przesyłamy także link do filmiku instruktażowego, dotyczącego pierwszego logowania i ustawienia konta:

 https://www.youtube.com/watch?v=nJxyQKpFCY4

 

 Poniżej krótka instrukcja, która pomoże Państwu kontaktować się z nauczycielami poprzez aplikację MS Teams. Przedstawione zostały tutaj najważniejsze funkcje, które potrzebne będą podczas najbliższego spotkania.

W razie pytań mogą Państwo kontaktować się z wychowawcą grupy.

 

Instrukcja - Teams - szkoła.pdfSzanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Z radością informujemy, że rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy od nauki stacjonarnej w szkole. W związku z tym w dniach 30 i 31 sierpnia 2021 r. oczekujemy na dokumenty, które są niezbędne do rozpoczęcia nauki w szkole. Należą do nich: oświadczenie rodzica, zgoda na wizerunek dziecka, karta zapisu do świetlicy szkolnej (klasy I – III), upoważnienie do odbioru dziecka dla osób innych niż rodzice lub upoważnienie do samodzielnego wyjścia dziecka do domu.

Wypełnione i podpisane na nowy rok dokumenty można przesłać na adres e-mail: sekretariat.sp038@wroclawskaedukacja.pl  

Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i wymogi bezpieczeństwa nie planujemy dnia 01 września 2021 r. uroczystej inauguracji roku szkolnego na forum placówki. W zamian zapraszamy na spotkania do sal edukacyjnych z wychowawcami oddziałów klasowych. W spotkaniach mogą wziąć udział wyłącznie zdrowi uczniowie naszej placówki, którzy są obowiązani przestrzegać podstawowych zasad reżimu sanitarnego tj. dezynfekcja, dystans, maseczka w miejscach wspólnych. Spotkania z wychowawcami odbędą się bez udziału rodziców i potrwają do 30 minut. Rodzice uczniów klas młodszych proszeni są o oczekiwanie na dzieci przed budynkiem placówki. W celu uniknięcia dużych skupisk uczniów, spotkania zaplanowano w różnych godzinach:

Klasy II i III – godz. 7.30 – 8.00

Klasy IV, V i VI – godz. 10.15 – 10.45

Klasy VII – VIII – godz. 11.00 – 11.30

Wyjątek stanowią klasy pierwsze. Uczniów tych klas zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego na forum szkoły w towarzystwie jednego rodzica. Każdy rodzic jest zobowiązany do przestrzegania podczas spotkania ogólnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego (dezynfekcja, dystans, maseczka).

Spotkania odbędą się wg harmonogramu:

Klasa I a – godz. 8.15 – 9.00

Klasa I b – godz. 9.15 – 10.00.

Podczas spotkania będą omawiane podstawowe zasady pracy w szkole, a także organizacja nauki i opieki w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy będą rozdawali także kody dostępu do dziennika elektronicznego i loginy do osobistego konta ucznia.

Jednocześnie zawiadamiamy, że wszystkie informacje związane z nowym rokiem szkolnym będą na bieżąco podane do wiadomości rodziców przez dziennik elektroniczny i podczas zebrań klasowych, które są planowane w dniach 6, 7 i 8 września 2021 r.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i przestrzeganie wytycznych.


WYPRAWKA pierwszoklasisty

WYPRAWKA pierwszoklasisty

 

·       Segregator (podpisany) + foliowe koszulki (ok.30 szt.)

·       Teczka z gumką (podpisana)

·       Blok techniczny BIAŁY (A3 podpisany)

·       Blok techniczny KOLOROWY A4 (1 szt., podpisany)

·       Ryza białego papieru

·       Ryza kolorowego papieru (mix kolorów)

·       Kolorowa wycinanka (mała, nie może być samoprzylepna)

·       Ostre nożyczki (z bezpiecznymi, zaokrąglonymi końcówkami)

·       Klej w sztyfcie (1 szt. co 2 miesiące, podpisany)

·       Klej magik (czerwona tuba z pajacykiem -1 szt.)

·       Farby plakatowe (12 kolorów – podpisane) + 2 pędzle (1 z grubym i 1 z cienkim włosiem)

·       Farby akwarelowe

·       Kubek na wodę

·       Plastelina (duże opakowanie – podpisane)

·       Pastele olejne (12 maks. 16 kolorów – podpisane)

 WYPOSAŻENIE PIÓRNIKA:

·       2 ołówki

·       Kredki ołówkowe

·       Gumka do ścierania

·       Temperówka

·       Linijka

·       Flamastry

 ZESZYTY:

·       Zeszyty w cienkie linie

·       Zeszyt w kratkę

 STRÓJ GIMNASTYCZNY:

·       Koszulka

·       Ciemne spodenki

·       Tenisówki (gumowa, biała podeszwa)

(wszystko w worku z materiału opisanym imieniem i nazwiskiem dziecka)

     INNE:

·       Ręcznik papierowy

·         Chusteczki w pudełku


Oferta edukacyjna szkoły

 Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

w związku z wprowadzonymi ponownie obostrzeniami i powrotem do nauki zdalnej uczniów klas 4-8, pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas. Ponowna izolacja negatywnie może wpływać zarówno na uczniów, jak i na rodziców. Mając na uwadze dobre samopoczucie dzieci i młodzieży, pragniemy poinformować, że w szkole jest cały czas dostępna pomoc psychologiczno- pedagogiczna. Jesteśmy do dyspozycji uczniów i rodziców stacjonarnie, ale też możemy poprowadzić konsultacje on-line lub telefoniczne.
Numer kontaktowy do nas: 71-798-69-25 wew. 140
adresy mailowe:
patkle2177@edu.wroclaw.pl
dandzi8090@edu.wroclaw.pl
julroz0274@edu.wroclaw.pl

Życzymy dużo zdrowia,
Pedagodzy Danuta Działa- Pawlak, Patrycja Klepacz i psycholog Julia Rożdżestwienska