Koło turystyczne

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW KLAS 3 - 6

Turystyka ma bardzo duże znaczenie w zakresie edukacji ekologicznej, zdrowotnej i regionalnej. Służy kształtowaniu prawidłowych postaw i nawyków. Różnorodne formy spotkań i wypraw turystycznych pozwalają na przekazywanie wiedzy w zupełnie odmiennych warunkach. Turystyka wyzwala w uczniach aktywność, ułatwia nawiązywanie kontaktów międzyludzkich, kształtuje pozytywne cechy charakteru. Działalność koła turystycznego jest zatem elementem uzupełniającym edukację ucznia w szkole. Program został przygotowany z myślą o realizacji treści edukacyjnych związanych z poznaniem przez naszych uczniów najbliższej okolicy. Celem programu jest przybliżenie uczniom znajomości własnego regionu, a także rozwijanie wśród członków koła zainteresowań krajoznawczych i turystycznych. Wszystkie zadania zostaną zrealizowane poprzez bezpośrednie działanie, tj. turystykę z jednoczesnym zdobywaniem odznak turystycznych.

Do zobaczenia na szlaku

Elżbieta Kryś

Opiekun Szkolnego Koła Turystycznego

NA SZLAKU w roku szkolnym 2016/2017